Działania na rzecz wsparcia rozwoju kultury lokalnej

 



Operacja przewidywała realizację 10 zadań.


Zadanie nr 1 Plener malarsko-rzeźbiarsko-kowalski Kuligów 2020 - Kuligowski Plener wpisuje się w lokalną atrakcję kulturalną i cykliczne wydarzenie artystyczne na coraz wyższym poziomie. Do udziału w plenerze zaproszeni byli lokalni artyści amatorzy z obszaru LGD ZZ, współpracujący z Fundacją. Wystawa prac powstałych podczas Pleneru jest dostępna dla wszystkich odwiedzających i zwiedzających Skansen.


Zadanie nr 2 Wszyscy Święci... ewidencja kapliczek, figur i krzyży przydrożnych w gminie Wieliszew. W ramach zadania gros czasu poświęcone było na prace terenowe i odwiedzanie po kolei miejscowości, tak aby przy wsparciu lokalnej społeczności (sołtysów, proboszczów, lokalnych organizacji, pasjonatów lokalnej kultury i tradycji, osób aktywnych społecznie) zinwentaryzować zasób kapliczek i krzyży przy drogach, w lasach, na miedzach i w przydomowych ogródkach. Dla każdego z obiektów została opracowana data powstania, opis techniczny i ikonograficzny, dokumentacja fotograficzna, lokalizacja oraz w miarę dostępności informacji również zarys historyczny obiektu. Opracowanie zostało przygotowane w wersji elektronicznej.


Zadanie nr 3 Wszyscy Święci... ewidencja kapliczek, figur i krzyży przydrożnych w gminie Somianka - W ramach zadania gros czasu poświęcone było na prace terenowe i odwiedzanie po kolei miejscowości, tak aby przy wsparciu lokalnej społeczności (sołtysów, proboszczów, lokalnych organizacji, pasjonatów lokalnej kultury i tradycji, osób aktywnych społecznie) zinwentaryzować zasób kapliczek i krzyży przy drogach, w lasach, na miedzach i w przydomowych ogródkach. Dla każdego z obiektów została opracowana data powstania, opis techniczny i ikonograficzny, dokumentacja fotograficzna, lokalizacja oraz w miarę dostępności informacji również zarys historyczny obiektu. Opracowanie zostało przygotowane w wersji elektronicznej.


Zadanie nr 4 Wszyscy Święci... ewidencja kapliczek, figur i krzyży przydrożnych w gminie Serock - W ramach zadania gros czasu poświęcone było na prace terenowe i odwiedzanie po kolei miejscowości, tak aby przy wsparciu lokalnej społeczności (sołtysów, proboszczów, lokalnych organizacji, pasjonatów lokalnej kultury i tradycji, osób aktywnych społecznie) zinwentaryzować zasób kapliczek i krzyży przy drogach, w lasach, na miedzach i w przydomowych ogródkach. Dla każdego z obiektów została opracowana data powstania, opis techniczny i ikonograficzny, dokumentacja fotograficzna, lokalizacja oraz w miarę dostępności informacji również zarys historyczny obiektu. Opracowanie zostało przygotowane w wersji elektronicznej.


Zadanie nr 5 Wszyscy Święci... ewidencja kapliczek, figur i krzyży przydrożnych w gminie Radzymin - W ramach zadania gros czasu poświęcone było na prace terenowe i odwiedzanie po kolei miejscowości, tak aby przy wsparciu lokalnej społeczności (sołtysów, proboszczów, lokalnych organizacji, pasjonatów lokalnej kultury i tradycji, osób aktywnych społecznie) zinwentaryzować zasób kapliczek i krzyży przy drogach, w lasach, na miedzach i w przydomowych ogródkach. Dla każdego z obiektów została opracowana data powstania, opis techniczny i ikonograficzny, dokumentacja fotograficzna, lokalizacja oraz w miarę dostępności informacji również zarys historyczny obiektu. Opracowanie zostało przygotowane w wersji elektronicznej.


Zadanie nr 6 Wszyscy Święci... ewidencja kapliczek, figur i krzyży przydrożnych w gminie Nieporęt - W ramach zadania gros czasu poświęcone było na prace terenowe i odwiedzanie po kolei miejscowości, tak aby przy wsparciu lokalnej społeczności (sołtysów, proboszczów, lokalnych organizacji, pasjonatów lokalnej kultury i tradycji, osób aktywnych społecznie) zinwentaryzować zasób kapliczek i krzyży przy drogach, w lasach, na miedzach i w przydomowych ogródkach. Dla każdego z obiektów została opracowana data powstania, opis techniczny i ikonograficzny, dokumentacja fotograficzna, lokalizacja oraz w miarę dostępności informacji również zarys historyczny obiektu. Opracowanie zostało przygotowane w wersji elektronicznej.


Zadanie nr 7 Wszyscy Święci... ewidencja kapliczek, figur i krzyży przydrożnych w gminie Jabłonna. - W ramach zadania gros czasu poświęcone było na prace terenowe i odwiedzanie po kolei miejscowości, tak aby przy wsparciu lokalnej społeczności (sołtysów, proboszczów, lokalnych organizacji, pasjonatów lokalnej kultury i tradycji, osób aktywnych społecznie) zinwentaryzować zasób kapliczek i krzyży przy drogach, w lasach, na miedzach i w przydomowych ogródkach. Dla każdego z obiektów została opracowana data powstania, opis techniczny i ikonograficzny, dokumentacja fotograficzna, lokalizacja oraz w miarę dostępności informacji również zarys historyczny obiektu. Opracowanie zostało przygotowane w wersji elektronicznej.


Zadanie nr 8 Wszyscy Święci... ewidencja kapliczek, figur i krzyży przydrożnych w gminie Dąbrówka. - W ramach zadania gros czasu poświęcone było na prace terenowe i odwiedzanie po kolei miejscowości, tak aby przy wsparciu lokalnej społeczności (sołtysów, proboszczów, lokalnych organizacji, pasjonatów lokalnej kultury i tradycji, osób aktywnych społecznie) zinwentaryzować zasób kapliczek i krzyży przy drogach, w lasach, na miedzach i w przydomowych ogródkach. Dla każdego z obiektów została opracowana data powstania, opis techniczny i ikonograficzny, dokumentacja fotograficzna, lokalizacja oraz w miarę dostępności informacji również zarys historyczny obiektu. Opracowanie zostało przygotowane w wersji elektronicznej.


Zadanie nr 9 Prezentacja Potencjału kulturowego i przyrodniczego LGDZZ. W ramach operacji przewiduje się organizację 10, trzygodzinnych rejsów statkiem pasażerskim typu katamaran dla osób i grup mieszkańców obszaru LGD ZZ w sposób szczególny zainteresowanych upowszechnianiem wiedzy z zakresu lokalnej kultury, turystyki i przyrody np. uczestnicy konkursów szkolnych, laureaci innych wydarzeń związanych z promocją i upowszechnianiem wiedzy o LGD ZZ. Rejsy będą organizowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu LGD ZZ współpracującymi z wnioskodawcą w zakresie upowszechniania dziedzictwa kulturowego LGD ZZ.


Zadanie nr 10 ROLA FOLKLORA czyli dalszy ciąg poszukiwań lokalnej ludowej obrzędowości. Przedsięwzięcie dotyczy zorganizowania cyklu warsztatów teatralnych oraz jednego warsztatu ze śpiewu białego, których efektem była realizacja wydarzenia artystycznego, przywracającego pamięć o dawnym obrzędzie Dziadów. Warsztaty były otwarte dla wszystkich. Grupą docelową byli mieszkańcy obszaru LGD Zalew Zegrzyński.


"Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Strona internetowa Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński.

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński
ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, lok. 413
05-119 Legionowo
KRS 0000349416

Numer konta bankowego: 36 8013 0006 2004 0013 0808 0001

Biuro Lokalnej Grupy Działania mieści się w budynku
Starostwa Powiatowego w Legionowie, pokój: 203, 202, 201

Biuro czynne: Pn.- Pt. 8:00 - 16:00
tel.: (22) 76 40 203, (22) 76 40 253, (22) 76 40 202, (22) 76 40 201
e-mail: biuro*lgdzz.pl
Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy
usunąć znak * i zastąpić go @