- rozwinO LGD
- rozwinCzłonkostwo
- rozwinPrzygotowanie LSR 2023-2027
- rozwinRLKS 2016-2023
- Wsparcie KSOW
- Procedura wyboru operacji
- Obowiązujące akty prawne - okres programowania 2014-2020
- Harmonogram konkursów
- Umowa Ramowa
- Plan Komunikacji i Plan Szkoleń
- Kryteria Wyboru
- Przedsięwzięcia
- Księga wizualizacji PROW 2014-2020 i księga wizualizacji PO RYBY 2014-2020
- Wnioski PROW na lata 2014 - 2020
- Wnioski PO Ryby na lata 2014-2020
- Prezentacje ze szkoleń
- Pytania i odpowiedzi
- Ankiety
- rozwinWdrażanie LSR 2023-2027
Pracownia Sztuk Wszelkich
Pracownia Sztuk Wszelkich
Podczas wakacji w 2020 r. Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku (CKiCz) zrealizowało cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych. Przeprowadzenie operacji „Pracownia Sztuk Wszelkich” było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Stosowną umowę podpisano 2 września 2019 r. Opiewała na kwotę dofinansowania w wysokości 31.815,00 zł. Podstawowym celem projektu było wzmocnienie kapitału społecznego i zaspokojenie potrzeb różnych grup wiekowych, w szczególności grup defaworyzowanych, dzieci i młodzieży oraz osób po 50. roku życia z terenu LGD Zalew Zegrzyński. W jego ramach odbyły się warsztaty wikliniarskie, ceramiczne, tworzenia witrażu i mozaiki, tworzenia biżuterii, malarskie i rzeźbiarskie. Do realizacji przedsięwzięcia CKiCz w Serocku zaprosiło głównie lokalnych artystów i przedsiębiorców. Podczas warsztatów uczestnicy nabyli praktyczne umiejętności projektowania biżuterii, tworzenia witraży, ozdób z wikliny i naczyń ceramicznych. Poznali także różne techniki malarskie oraz sztukę rzeźbienia w drewnie.
W opinii organizatorów zajęcia przekonały uczestników, że proces tworzenia rękodzieła jest nie tylko pogłębianiem umiejętności i doskonaleniem sprawności, ale może być atrakcyjny, różnorodny, przydatny, a często niezbędny w gospodarstwie domowym. Wszystkie zrealizowane warsztaty zakończyły się rozdaniem dyplomów zaświadczających o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego. Realizacja projektu dowiodła, że najlepszą promocją kulturowo-historycznego dziedzictwa całego obszaru LGD, w tym gminy Serock, są dzieła wykreowane przez twórczą wyobraźnię i zdolne ręce mieszkańców. We wszystkich zajęciach łącznie wzięło udział ponad 150 uczestników.
27 września 2020 r., w sali widowiskowej CKiCz w Serocku odbyło się wydarzenie podsumowujące cały cykl spotkań. Podczas wernisażu zaprezentowano prace wszystkich uczestników poszczególnych warsztatów. Dwie rzeźby, prezentujące boginie Melpomenę i Terpsychorę, stanęły przed wejściem do sali widowiskowej CKiCz. Wystawę prac uświetnił występ zespołu Roberta Kasprzyckiego, który zagrał utwory z nurtu poezji śpiewanej.