Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie usług kriolipolizy

Kriolipoliza – nowy zabieg w Wieliszewie


Kriolipoliza to przykład zabiegów, które pomagają schudnąć i dbać o estetykę ciała. Od 2020 r. odpowiednia aparatura znajduje się w wieliszewskiej klinice. Dotację na zakup tego sprzętu uzyskał Radosław Sysik, mieszkaniec Wieliszewa, który jednocześnie uruchomił działalność gospodarczą.


Wsparcie ze środków LGD ZZ zostało mu przyznane na realizację projektu „Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie usług kriolipolizy”. Beneficjent zakupił odpowiednią aparaturę i rozkładany fotel zapewniający wygodę podczas zabiegów w pozycji zarówno siedzącej, jak i leżącej. W ramach realizacji projektu przeszkolona i zatrudniona została także osoba z grupy defaworyzowanej, która na co dzień przyjmuje pacjentów i nadzoruje zabiegi. Trwają one około godziny i odbywają się w jednym z gabinetów N.Z.O.Z. Ber-Med. w Wieliszewie, ul. Niepodległości 85. To prywatna klinika, która ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu większość opieki zdrowotnej jest tu bezpłatna.


Kriolipoliza, jako dodatkowy zabieg modelujący sylwetkę, zalicza się do odpłatnych. Trwa  40-65 minut i kosztuje 460 zł. W ten sposób pacjenci pozbywają się najczęściej tkanki tłuszczowej na brzuchu, natomiast niektórzy modelują sobie w ten sposób np. nogi.


Ta nowoczesna technologia pozwala na obniżenie temperatury komórek tłuszczowych na głębokości 2-3 cm do wartości +2 – (+4) stop. C. Temperaturę tę uzyskuje się dzięki aplikatorom generującym temperaturę od  (-8) do (-10) stop. C. Do zamrażania tkanek tłuszczowych dochodzi tylko w tych partiach ciała, gdzie pacjent ma nadmiar tkanki tłuszczowej.


Przed zabiegiem kriolipolizy każda osoba jest badana pod względem grubości tkanki tłuszczowej. Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń, można liczyć średnio na utratę 30% tkanki tłuszczowej. Taki efekt uzyskuje się jednak po 2 zabiegach na jeden obszar. Część osób powtarza te zabiegi po 3-4 miesiącach. Do spełnienia oczekiwań wymagane są dodatkowo:  picie większej ilości wody oraz  zwiększona aktywność fizyczna. Dzięki temu  organizm w naturalny sposób wydala toksyny z organizmu.


Choć Radosław Sysik uruchomił swój gabinet pod koniec 2019 r., w pierwszej połowie 2020 r. udało mu się jednak wykonać sporo zabiegów. Miał oczywiście przestój spowodowany pandemią koronawirusa, ale wcześniejsza akcja promocyjna, którą przeprowadził m.in. na facebooku, przyniosła oczekiwane efekty.




 


"Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Strona internetowa Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński.

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński
ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, lok. 413
05-119 Legionowo
KRS 0000349416

Numer konta bankowego: 36 8013 0006 2004 0013 0808 0001

Biuro Lokalnej Grupy Działania mieści się w budynku
Starostwa Powiatowego w Legionowie, pokój: 203, 202, 201

Biuro czynne: Pn.- Pt. 8:00 - 16:00
tel.: (22) 76 40 203, (22) 76 40 253, (22) 76 40 202, (22) 76 40 201
e-mail: biuro*lgdzz.pl
Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy
usunąć znak * i zastąpić go @