- rozwinO LGD
- rozwinCzłonkostwo
- rozwinPrzygotowanie LSR 2023-2027
- rozwinRLKS 2016-2023
- Wsparcie KSOW
- Procedura wyboru operacji
- Obowiązujące akty prawne - okres programowania 2014-2020
- Harmonogram konkursów
- Umowa Ramowa
- Plan Komunikacji i Plan Szkoleń
- Kryteria Wyboru
- Przedsięwzięcia
- Księga wizualizacji PROW 2014-2020 i księga wizualizacji PO RYBY 2014-2020
- Wnioski PROW na lata 2014 - 2020
- Wnioski PO Ryby na lata 2014-2020
- Prezentacje ze szkoleń
- Pytania i odpowiedzi
- Ankiety
- rozwinWdrażanie LSR 2023-2027
Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie Gminy Jabłonna.
Tor z muldami i tablice z rybami
Dotacja z LGDZZ w kwocie 160 tys. zł przyczyniła się do powstania w Skierdach toru rowerowego Pumptrack oraz kącika edukacyjnego o wiślanych rybach. Atrakcje te znajdują się na terenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu, przy ul. Nadwiślańskiej 1.
Dofinansowanie otrzymała Gminne Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. Zostało ono przyznane na realizację projektu „Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie gminy Jabłonna”. Umowę w tej sprawie podpisano 29 maja 2018 r.
Pumptrack w Skierdach to tor, po którym można jeździć jednośladem - rowerem, deskorolką, hulajnogą. Ma 160 metrów długości. Występują na nim zakręty i muldy, dzięki którym użytkownicy mogą doskonalić refleks, równowagę oraz kondycję. To propozycja rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pumptrack pokryty jest nawierzchnią bitumiczną. Mogą z niego korzystać wszyscy, ale najchętniej pojawiają się tu mieszkańcy okolicznych wsi - Jabłonny, Rajszewa, Skierd, Suchocina, Bożej Woli, a także goście z Warszawy, Legionowa, Nowego Dworu Mazowieckiego. Z kolei w kąciku edukacyjnym, na zamontowanych tablicach jest sporo informacji o rybach pływających w Wiśle. Ich wizerunki przedstawiono w naturalnych rozmiarach.
Realizacja projektu przyczyniła się do wdrożenia kilku celów Lokalnej Strategii Rozwoju. Zgodnie z celem ogólnym operacja wpłynęła na rozwój gospodarczy obszaru LGD Zalew Zegrzyński. Stało się to w efekcie podniesienia jakości świadczonych usług turystycznych i rekreacyjnych. Projekt ten spowodował także rozwój lokalnych produktów turystycznych, co odpowiada celowi szczegółowemu LSR. Przeprowadzone inwestycje poszerzają również wiedzę mieszkańców o rybach i wędkarstwie, a także zwiększają poszanowanie zasobów przyrodniczych Wisły oraz promują rybackie dziedzictwo kulturowe obszaru LGDZZ.