- rozwinO LGD
- rozwinCzłonkostwo
- rozwinPrzygotowanie LSR 2023-2027
- rozwinRLKS 2016-2023
- Wsparcie KSOW
- Procedura wyboru operacji
- Obowiązujące akty prawne - okres programowania 2014-2020
- Harmonogram konkursów
- Umowa Ramowa
- Plan Komunikacji i Plan Szkoleń
- Kryteria Wyboru
- Przedsięwzięcia
- Księga wizualizacji PROW 2014-2020 i księga wizualizacji PO RYBY 2014-2020
- Wnioski PROW na lata 2014 - 2020
- Wnioski PO Ryby na lata 2014-2020
- Prezentacje ze szkoleń
- Pytania i odpowiedzi
- Ankiety
- rozwinWdrażanie LSR 2023-2027
Rozwój działalności gospodarczej poprzez zakup nowoczesnej linii technologicznej do produkcji wyrobów cukierniczych
Słodkie marzenia się spełniają
Lokalni przedsiębiorcy rozwijają skrzydła dzięki dotacjom z LGD ZZ. Do tej grupy zalicza się właścicielka piekarni cukierniczej Marzena Gawlik. Uzyskała wsparcie na zakup m.in. nowoczesnej linii technologicznej.
Cukiernia „Marzenie” działa w Marianowie, przy ul. Marianowskiej 1 (gmina Dąbrówka), w powiecie wołomińskim. Zatrudnia 18 osób. Dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł zostało przyznane na realizację projektu „Rozwój działalności gospodarczej poprzez zakup nowoczesnej linii technologicznej do produkcji wyrobów cukierniczych”. Umowa w tej sprawie została podpisana 8 września 2017 r.
Dofinansowanie zostało przeznaczone na zakup linii głównie do produkcji makowców. Była ona niezbędna w cukierni, ponieważ brakowało tu rąk do pracy. Przybył jeszcze specjalistyczny bus dostawczy z chłodnią i agregatem do przewożenia słodkiego asortymentu, a także wałkownica i mieszalnik do ciasta.
Cukiernia działa od 16 lat. Powstała na terenie udostępnionym przez rodziców pani Marzeny. Powstają tu głównie ciasta na recepturach domowych, np. serniki, makowce, drożdżowe albo przekładane galaretką. W ofercie „Marzenia” jest ponad 100 gatunków ciast. Na zamówienie robione są tam także torty i rureczki z różnorodnym nadzieniem. Te słodkości cieszą podniebienia mieszkańców całej Polski, bo asortyment rozwożony jest do: sklepów, hurtowni i sklepów sieciowych. Produkują około 1 tony dziennie.
Pani Marzena Gawlik ukończyła technikum hotelarsko-gastronomiczne, a następnie studia na kierunku turystycznym. Od dziecka bardzo lubiła piec ciasta. Stworzenie piekarni cukierniczej było marzeniem również jej przyszłego męża. Tuż po rozkręceniu biznesu było bardzo ciężko. Pani Marzena się jednak nie poddawała i zarazem piekła, sprzątała oraz rozwoziła towar.