- rozwinO LGD
- rozwinCzłonkostwo
- rozwinPrzygotowanie LSR 2023-2027
- rozwinRLKS 2016-2023
- Wsparcie KSOW
- Procedura wyboru operacji
- Obowiązujące akty prawne - okres programowania 2014-2020
- Harmonogram konkursów
- Umowa Ramowa
- Plan Komunikacji i Plan Szkoleń
- Kryteria Wyboru
- Przedsięwzięcia
- Księga wizualizacji PROW 2014-2020 i księga wizualizacji PO RYBY 2014-2020
- Wnioski PROW na lata 2014 - 2020
- Wnioski PO Ryby na lata 2014-2020
- Prezentacje ze szkoleń
- Pytania i odpowiedzi
- Ankiety
- rozwinWdrażanie LSR 2023-2027
Rozpoczęcie działalności gospodarczej i wzrost poziomu zatrudnienia na terenie wiejskim poprzez samozatrudnienie.
Na zdjęcia, filmy i montaż
Unijne dotacje z LGD Zalew Zegrzyński bardzo istotnie wpływają na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Co więcej, efektywnie zmniejszają stopę bezrobocia za sprawą np. wsparcia na rozpoczynanie działalności gospodarczej. Od roku 2017 przyznawane ono było do 75 tys. zł. Skorzystał z niego m.in. Filip Kacała ze Stanisławowa Drugiego (powiat legionowski).
Pan Filip uzyskał dofinansowanie na realizację projektu o nazwie „Rozpoczęcie działalności gospodarczej i wzrost poziomu zatrudnienia na terenie wiejskim poprzez samozatrudnienie”. Uruchomił firmę z branży artystycznej, którą zarejestrował w Stanisławowie Drugim, przy ul. Wolskiej 5. Oferuje wykonanie: profesjonalnych zdjęć, plakatów i filmów reklamowych, montażu filmowego oraz tłumaczeń i składu instrukcji sprzętu fotograficznego. Przy wypełnianiu wniosku o dotację skorzystał z odpłatnej pomocy firmy doradczej. Dofinansowanie zostało mu wypłacone w dwóch transzach. Pierwsza – jako zaliczka, druga – w formie refundacji poniesionych kosztów.
Dotacja wykorzystał na kupno: komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem. Składa się na nie 12 tys. programów, np. photoshop do obróbki zdjęć, premiere do montażu, after effects czy illustrator do składu drukarskiego. Ponadto zakupił: drona, 2 specjalistyczne aparaty fotograficzne (do malowania światłem czy robienia filmów), kilka obiektywów, okulary specjalistyczne do robienia projektów w 3D i rysik do komputera.
Pan Filip od wielu lat zajmuje się fotografią amatorską i profesjonalną. Po studiach imał się różnych zajęć. Pracował w Warszawie m.in. w : instytucji finansowej oferującej rolnikom tani kapitał, potem był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Zdrowia, aż w końcu nieusatysfakcjonowany swą pracą przeprowadził się ze stolicy do domu dziadków i zarejestrował się jako bezrobotny. Gdy nadarzyła się okazja dotowanego rozpoczęcia działalności gospodarczej, długo się nie zastanawiał. Firmę uruchomił w sierpniu 2017 r. Dzięki unijnym dotacjom nareszcie odnalazł się na zawodowym polu i łączy swe talenty z pasją tworzenia.